Czy wiesz jak utrwalić fryzurę?

Utrwalenie fryzury nie jest proste. Jest wiele metod, po które można sięgnąć, ale tylko niektóre z nich są bezpieczne dla włosów i równocześnie odpowiednio wysokiej jakości, by mogły utrzymać włosy na swoim miejscu przynajmniej przez kilka godzin. Z pewnością warto przejrzeć ofertę produktów do stylizacji i zastanowić się, które z nich warto używać.

Pomady stylizujące do włosów drogeria online

Na sporą uwagę zasługują pomady stylizujące do włosów drogeria online. Bez trudu można kupić je w internecie lub w sklepach stacjonarnych. Pomady mają formę dość gęstego kremu, który nakłada się na włosy, a następnie układa się je w wybrany sposób. Pomadę stylizującą można nałożyć też na zęby grzebienia i rozprowadzić kosmetyk przy jego pomocy. Co ciekawe pomady stylizujące do włosów drogeria online cieszą się sporą popularnością, bo dają efekt w stylu retro. Włosy po ich zastosowaniu są błyszczące, a w przypadku nałożenia dużej ilości produktu mogą nawet wyglądać na lekko mokre. Dzięki temu pomady świetnie nadają się do tworzenia plażowych fal i stylizacji a’la mokra Włoszka. Pomady stylizujące do włosów można wykorzystać także do gładkiego ich zaczesania. Ich zastosowanie sprawi, że każdy włos będzie miał swoje miejsce.

Lakiery do włosów

Pewną konkurencją dla pomad stylizujących do włosów są lakiery. Są one używane od wielu lat, choć od pewnego czasu coraz więcej mówi się o ich szkodliwości. Obecnie już wiadomo, że lakier może doprowadzić do przesuszenia włosów. Z tego powodu koniecznie trzeba wiedzieć, że nie powinno się używać go zbyt często oraz w zbyt dużej ilości. Można też szukać produktów o dobrym składzie, który nie jest tak inwazyjny i szkodliwy dla włosów. Jeszcze łatwiej jest po prostu zdecydować się na inny typ kosmetyku, czyli wspomniane już pomady stylizujące czy gumy do włosów.

Gumy stylizujące

To ciekawa alternatywa dla pomad stylizujących do włosów z drogerii online. Konsystencja tych produktów jest do siebie bardzo zbliżona. Sposób ich rozprowadzenia na włosach także jest podobny. Guma do włosów jest jednak delikatniejsza i mniej trwała. Trzeba się liczyć z tym, że guma może nie utrzymać pożądanej fryzury przez cały dzień. Najlepiej sprawdza się jej stosowanie na cienkich i krótkich włosach. W pozostałych przypadkach lepiej jest sięgnąć jednak po mocniejszy specyfik. Warto też podkreślić, że użycie zbyt dużej ilości gumy do stylizacji może dać efekt przetłuszczonych lub brudnych włosów. Najlepiej jest przynajmniej kilka razy poćwiczyć nakładanie gumy tak, by wyczuć, jaka ilość produktu sprawdza się przy konkretnej fryzurze.